خدمات خودرو

صافکاری نقاشی

باتوجه به دقت و کیفیت ساخت خودروهای خارجی و لوکس و وجود سنسورهای فراوان در اینگونه خودروها و کیفیت بالای مواد بکار رفته در ساخت آنها، هرگاه خسارتی به بدنه و رنگ خودرو وارد شود ترمیم، صافکاری نقاشی ماشین حرفه ای آن استادکار ماهر را می‌طلبد که مهارت کار بر روی این چنین خودروهایی را داشته باشد تا بتواند با کارآزمودگی خود حاصل کار را آنگونه که آسیب و زیانی به ارزش و ظاهر خودرو وارد نشود، ارائه کند.

برای مشاوره با کارشناسان زبده ما در ارتباط با صافکاری نقاشی ماشین خارجی خود با شماره تلفن 09127299852 تماس بگیرید.

چه بسا سپردن کار به افراد نابلد و مبتدی به بار آوردنده خساراتی جبران ناپذیر برای این قبیل خودروها خواهد بود که میزان آن قابل ارزیابی نبوده و باعث افت شدید خودرو خواهد شد.

از این رو مرکز تعمیرگاه تخصصی ماشین خارجی اتو سامیا با بهره‌گیری از استادکاران صافکاری ماشین و نقاشی کاربلد و ماهر در حوزه خودروهای خارجی و لوکس و ارائه کارهای مورد رضایت مشتریان محترم، یکی از معدود مراکز قابل اطمینان در شهر تهران می‌باشد که با پیشینه قوی توانسته نظر مشتریان را به خود جلب کند.

صافکاری نقاشی حرفه ای

در راستای مشتری مداری و با هدف راحتی شما در تمامی نقاط تهران خودروبر رایگان در اختیار مشتری قرار داده‌ایم.

در بخش صافکاری بدون رنگ نقاشی حرفه ای این مجموعه که از استادکاران ماهر صافکاری ماشین بدون رنگ نقاشی حرفه ای خودرو در تیم عملیاتی خود بهره‌ می‌برد خدمات ذیل به مشتریان محترم ارائه می‌شود:

تخصص در صافکاری بدون رنگ
تعویض قطعه به صورت فابریک
شاسی کشی با دستگاه و تعمیر سپر
تخصص در امور تیونینگ
بستن گیت و تغییر فیس

سالن رنگ تعمیرگاه تخصصی اتو محمد خدمات زیر را با بهترین کیفیت ممکن و با بهره‌گیری از بهترین نوع مواد به شما عزیزان ارائه می‌دهد:

رنگ کردن بدنه خودرو بصورت فابریک
مات کردن بدنه به‌صورت سه بعدی
تغییر رنگ رینگ و کلیپر
پولیش واکس بدنه
صافکاری نقاشی حرفه‌ای

نوشته های مشابه

صافکاری بدون رنگ
قلم‌گیری لیسه‌ای
سرامیک و واکس بدنه
کارشناسی رنگ خودرو
صافکاری نقاشی حرفه‌ای
صافکاری و نقاشی خودرو
صافکاری نقاشی بی‌رنگ ماشین
صافکاری بدون رنگ
صافکاری بیرنگ
صافکاری نقاشی

صافکاری نقاشی ماشین حرفه ای ماشین خارجی

اتومبیل نیز مانند هر وسیله دیگری امکان آسیب دیدن دارد. با توجه به روند رو به رشد تعداد خودرو در شهرها و جاده‌ها امکان تصادفات نیز به همان میزان افزایش یافته است. تصادفاتی که گسترده ای عظیم از تصادف را چه در حد یک سایش کوچک و چه در حد یک برخورد شدید شامل می‌شود. تصادفات علاوه بر خرابی‌هایی که ممکن است در قسمت تعمیر موتور ماشین شما ایجاد کند خرابی‌هایی هم ممکن است در ظاهر خودرو شما ایجاد کند. این آسیب ظاهری از جلوه و زیبایی ماشین شما تا حد زیادی خواهد کاست. بسیاری از ما زمانی که به ظاهر یکی از وسایل کاربردی خانه مان آسیبی وارد می‌شود به سرعت در جهت تعویض آن یا رفع این آسیب بر می‌آییم. ماشین شما نیز مانند هر وسیله دیگری در هنگام آسیب دیدگی نیاز به رسیدگی دارد. به خصوص ظاهر آن که تاثیر مستقیمی در ارزش مالی آن خواهد داشت.
تصور کنید ماشین شما در اثر ضربه دچار خط و خش یا خراشیدگی در رنگ شده است، این صدمه به شکلی بارز خود را در ظاهر اتومبیل شما نشان می‌دهد آیا شما چاره کار را در تعویض خودرو خود می‌بینید؟ قطعا با توجه به قیمت اتومبیل تعویض آن کار معقولی نیست با توجه به اینکه شما نمی‌توانید اتومبیلتان را با قیمت مناسبی به فروش برسانید.
استفاده از خدمات صافکاری ماشین نقاشی حرفه ای در اینگونه مواقع بهترین راهکار برای رهایی از آسیب‌های ظاهری اتومبیل است. یافتن یک صافکاری ماشین بدون رنگ حرفه‌ای می‌تواند از ماشین پر خط و خش شما که دچار رنگ ریختگی شده است یک ماشین کاملا نو بسازد.

صافکاری ماشین بدون رنگ حرفه ای و نقاشی ماشین خارجی

همانگونه که در مطلب صافکاری بدون رنگ نقاشی حرفه ای بدون رنگ اشاره کردیم بدنه اتومبیل شامل چند ورقه فلز است که بسته به نوع قطعه و درصد ایمنی اتومبیل تعداد این لایه‌های کمتر یا بیشتر می‌شوند. در جریان تصادفات امکان آسیب رسیدن به این ورقه‌های فلز است هر چه شدت ضربات وارد بیشتر باشد به همان میزان احتمال ایجاد فرو رفتگی و قر شدگی در بدنه خودرو بیشتر می‌شود. صدمات وارده به بدنه تنها به تورفتگی یا ایجاد خط و خش نمی‌انجامد گاهی در اثر ضربات بدنه دچار پارگی یا رنگ ریختگی می‌شود که لازم است صافکار علاوه بر ترمیم پستی و بلندی‌های ایجاد شده در جهت رنگ کردن یا حتی تعویض قطعه آسیب دیده برآید.
در صافکاری نقاشی بدون رنگ که بسیاری از صاحبان اتومبیل بر آن اصرار دارند صافکاری بدون رنگ ماشین تنها با اعمال عملیات‌هایی با استفاده از چکش کاری یا دستگاه مکش بدنه خودرو را مانند روز اول صاف می‌کند، این نوع صافکاری نقاشی حرفه ای بیشتر مناسب اتومبیل‌هایی است که آسیب وارده به آنها در حد ایجاد فرو رفتگی‌های ساده است. اما اگر آسیب وارده به گونه ای باشد که بدنه دچار پارگی یا رنگ ریختگی شده باشد صافکاری بدون رنگ موظف است برای برگرداندن شکل اولیه، پس از صاف کردن بدنه به وسیله چکش کاری یا دستگاه مکنده با استفاده از سمباده کاری و بتونه کاری سطح مورد نظر را کاملا یکدست نماید تا برای رنگ کاری آماده شود. سپس با استفاده از رنگ مناسب و هماهنگ با رنگ اتومبیل آن را رنگ بزند. این کار نیاز به تبحر و تجربه بسیاری در امر صافکاری نقاشی دارد که معمولا توسط خود صافکار انجام می‌شود و از سپردن آن به دست شاگردانشان خودداری می‌نمایند. پس از خشک شدن رنگ صافکار اقدام به پولیش‌کاری سطح رنگ شده می‌کند تا بتواند رنگ یکدستی را در بدنه خودرو به دست آورد.

تفاوت صافکاری با رنگ و صافکاری بی رنگ

در صافکاری نقاشی بی رنگ، هدف صافکار صاف کردن سطح فرو رفته یا برآمده در بدنه خودرو است.که این کار با استفاده از چکش کاری و استفاده از دستگاه پمپ باد یا همان دستگاه مکش انجام می‌شود. انجام این عملیات‌ها موج‌هایی را در رنگ بدنه به وجود می‌آورد که یک صافکار حرفه ای قادر است این موج‌ها را از بین ببرد. اما در صافکاری نقاشی با رنگ صافکار لازم است که با ایجاد بستری از رنگ و پولیش بر روی بدنه خودرو، آسیب‌های وارده را ترمیم نماید. در این حالت صافکار باید با استفاده از رنگ بستر و پولیش قسمت آسیب دیده را کاملا صافکاری نقاشی حرفه ای نماید تا بدنه مانند روز اولش شود.

ویژگی های یک صافکار خوب

در صورت تصادف و بروز خسارت به اتومبیل، انتخاب یک صافکار و نقاش منصف و حرفه ای، بزرگ ترین دغدغه افرادی است که نسبت به ماشین خود حساس هستند.

صافکارهای حرفه ای شغل خود را یک هنر می دانند. هر صافکار به اقتضای حرفه و تجربه خود، برای خدمات صافکاری نقاشی که انجام می دهد قیمت تعیین می کند.

یک صافکاری نقاشی خوب ویژگیهای زیر را دارد:

1. حتی الامکان عملیات تعمیر را بدون رنگ انجام می دهد تا مالک خودرو ضرر و زیان کمتری را از بابت افت قیمت خودرو متحمل شود.

2. صافکار تا حد امکان، قطعه ای را تعویض نمی کند و با صافکاری و نقاشی ماشین حرفه ای مشکل را حل می کند.

3. ضخامت بتونه در قسمتهای صاف شده بسیار نازک است، تا در گذر زمان و تابش خورشید ترک نخورد.

4. نتیجه کار او این است که قسمت رنگ شده، هم رنگ سایر نقاط بدنه ماشین می شود و مرزی بین قسمت رنگ شده و سالم وجود ندارد. از فاصله 10 تا 15 متری و زیر نور آفتاب، تفاوت رنگی بین قسمتها وجود ندارد. شفافیت و براقی قسمت رنگ شده و سالم دقیقاً مثل هم است.

5. فارق از کد رنگ بدنه ماشین، رنگی را که دقیقا هم شکل سایر قطعات بدنه است را بسازد. زیرا رنگ بدنه خودرو، در اثر تابش اشعه آفتاب تغییر می کند. مثلا رنگ بدنه پژو 206 مدل 1385 با کد رنگ 67905 (نقره ای) با رنگ بدنه پژو 206 مدل 1393 با کد رنگ 67905 (نقره ای)، متفاوت است.

6. در حین تعمیرات و باز و بسته کردن قطعات خودرو، هیچ پیچ و خاری گم نشده است. قطعات و درپوشهای مربوط به خودرو، مثل روز اول نصب شده اند و در حین رانندگی لرزش و صدایی ندارند.

7. فاصله بین قطعات مختلف بدنه، قرینه هم است، مثلاً در صورت صافکاری نقاشی ماشین حرفه ای درب راننده، پس از اتمام کار، فاصله بین لبه درب با گلگیر در طرف راننده و شاگرد دقیقاً مثل هم و برابر است.

8. قیمت مناسبی دارد. و هزینه تمام کار را در ابتدا مطرح می کند.

9. مدت زمان کمتری برای اتمام کار نیاز دارد.

سالن صافکاری نقاشی و دیتیلینگ سامیا

برخی اصطلاحات صافکاری نقاشی ماشین حرفه ای

شاسی کشی

عملی است که برای برگرداندن شاسی خودروها به محل اولیه استفاده می شود. عمل شاسی کشی معمولا با جرثقیل و یا جک انجام می شود. شاسی کشی وقتی ضرورت پیدا می کنید که ضربه حاصل از تصادف شدید باشد و ستونهای اصلی بدنه را جابجا کرده باشد.

دستگاه مکش

دستگاهی است که به صورت مکش، قسمت تورفته را بیرون می کشد. این دستگاه بیشتر برای خودروهای با طراحی منحنی (مثل پژو 206) کاربرد دارد. استفاده از دستگاه مکش، پیش نیاز و تخصص صافکار را نیاز دارد تا بدون ریزش رنگ قطعه را صاف کند.

رنگ کوره ای

رنگ کوره ای، فقط توسط کارخانجات خودروسازی قابل انجام است که مجهز به اتاق رنگ و سیستم پخت رنگ هستند. تعمیرگاهها و صافکاری بدون رنگ نقاشی ها، هرگز چنین بودجه ای در اختیار ندارند.

بعضی صافکارها برای تسریع در خشک شدن رنگ، از اشعه UV استفاده می کنند. این موضوع ارتباطی به رنگ کوره ای ندارد.

یکی از ویژگیهای رنگ کوره ای آن است که اگر در تماس با تینر فوری قرار گیرد ( حتی چندین ساعت ) ورآمده و حل نمی شود، اما رنگی که توسط صافکاری بدون رنگ نقاشی ها اجرا شده باشد ( هر صافکاری بدون رنگ ماشین نقاشی حرفه ای ) در اثر تماس با تینر فوری 20 هزار ور خواهد آمد.

پولیش خودرو

رنگ روی بدنه خودرو، در واقع 8 تا 10 لایه از رنگ است که روی هم قرار می گیرند و اصطلاحا روی ورق بدنه خودرو را پوشش می دهند، پولیش بدنه، یک لایه از این رنگ را بر می دارد و در نتیجه بدنه خودرو براق تر می شود، پولیش لزوما باید توسط متخصص انجام شود زیرا زمان بندی مشخصی برای پاک کردن مواد وجود دارد. انجام پولیش به دفعات، به رنگ بدنه آسیب می رساند.

واکس پولیش فرایندی شبیه به پولیش دارد ولی فقط بدنه را براق می کند اما لایه ای از رنگ را بر نمی دارد. کسانیکه می خواهند بدنه خودرو زیباتر جلوه کند، معمولا از واکس پولیش استفاده می کنند.

خدمات صافکاری در تهران شامل چه مواردی می باشد؟

با پیشرفت تکنولوژی و ساخت اتومبیلهای جدید، خودرو به مهمترین وسیله کاربردی در زندگی انسان تبدیل شده است. در شهرهای بزرگ همچون تهران، استفاده از اتومبیل به قدری زیاد است که شاهد حضور حداقل یک خودرو در هر خانه‏ای هستیم. این افزایش تعداد اتومبیل‌های درون شهری به خصوص در تهران، منجر به افزایش ترافیک درون شهری و تصادفات ریز و درشت در خیابان‌ها و جاده‌های شهر شده است. با توجه به قیمت خودرو، رسیدگی به بدنه خودرو و تعمیرات آسیبهای آن از مهمترین کارهایی است که صاحبان خودرو باید انجام دهند. استفاده از صافکاری بی عیب و نقص برای کسانی که خیال فروش یا تعویض اتومبیل خود را دارند، نیز بسیار لازم و ضروری است. استفاده از صافکاری در تهران به شما کمک خواهد کرد که به بهترین شکل ممکن، ماشین خود را در سریعترین زمان ممکن تعمیر کنید. سعی کنید بهترین صافکاری تهران را پیدا کرده تا کار ماشین شما باکیفیت بالا انجام شود.

حرفه نقاشی اتومبیل

یکی از شغل‌های مهم در زمینه بدنه خودرو، نقاشی اتومبیل است. نقاشی اتومبیل به عنوان حرفه ای در ترمیم و رفع آسیب دیدگی های بدنه خودرو روز به روز از محبوبیت بشتری برخوردار می شود. صافکار کسی است که بتواند انواع فرورفتگی، خط و خش، انحرافات شاسی کشی، رنگ ریختگی و … بدنه خودرو را به حرفه‏ای‏ترین شکل ممکن ترمیم کند. آسیب‌دیدگی خودروها یک امر طبیعی است اما برطرف کردن آن‌ها به یک متخصص احتیاج خواهد داشت. صافکار بدنه‌ آسیب‌دیده خودرو را به روز اول بازمی‏گرداند. تعداد صافکاری در تهران بسیار زیاد می باشد و بسیاری از آنها همچنان از روشهای سنتی برای ترمیم و تعمیر بدنه خودرو استفاده می‏کنند. بهترین صافکاری تهران بسیار مجهز بوده و دارای تجهیزاتی از جمله دستگاه شاسی کشی برقی و اتومات، دستگاه نقطه جوش دیجیتال، جک چهار ستون با جک چرخ آزاد کن و صفحه لغزان می باشد. امروزه نقاشی اتومبیل به یکی از موفقترین خدمات حوزه خودرو تبدیل شده است. با گسترش هرچه بیشتر استفاده از ماشین و افزایش تعداد آنها در شهرها و جاده‏های کشور، نقاشی و سایر فعالیتهای مربوط به ترمیم و تعمیر بدنه خودرو از جایگاه خاصی برخودار شده است.
چه مواقعی به صافکاری نیاز داریم؟
• برای ترمیم رنگ خودرو و پولیش بدنه
• صافکاری بدنه خودرو و گلگیر و …
• رفع فرورفتگی و تعمیر آسیب‌دیدگی‌های بدنه
• رنگ‌رفتگی یا موج ‌گرفتن بدنه خودرو

هزینه صافکاری خودرو چقدر است؟

هزینه‌های مربوط به صافکاری و نقاشی خودرو به عوامل مختلفی بستگی دارد. مثلاً هزینه با دستگاه مکش در محل با هزینه معمولی متفاوت خواهد بود. یا اگر خودرو به صافکاری در محل بدون رنگ احتیاج داشته باشد، هزینه متفاوتی خواهد داشت. البته این هزینه به ماشین شما هم بستگی خواهد داشت، معمولا هزینه برای ماشینهای گران‏قیمت‏تر، بیشتر می‎شود. مثلا اگر صاحب هیوندا یا تویوتا هستید که قیمت بالایی دارد، مسلما هزینه تعمیرات آن نیز بیشتر خواهد شد. همچنین شدت ضربه و انرژی وارده حاصل از تصادف، کیفیت و ضخامت رنگ و همچنین زیرسازی آن نقش موثر و تعیین‌کننده‌ای در نوع بازسازی بدنه‌ و هزینه تعمیر دارد. در خودروهایی که از کیفیت رنگ بالایی‌ بهره می‌برند، ضخامت لایه‌های رنگی نیز بالا بوده و این ضخامت زیاد، توانایی بالاتری در تحمل شدت ضربه و انرژی بدون تاثیرگذاری منفی در رنگ را دارد. اما که اگر شدت ضربه از از حد تحمل بالاتر باشد، عملا امکان بی‌رنگ ترمیم‌کردن بدنه از صافکار سلب شده و در اینجا، نیاز به بهترین صافکاری تهران بیش از پیش احساس می‌شود. خدمات بهترین صافکاری تهران
1- نقاشی خودروهای داخلی و خارجی در محل
2- رفع فرورفتگی و تعمیر آسیب‌دیدگی‌های بدنه منطبق با طرح اولیه خودرو
3- صافکاری گلگیر، در، کاپوت، رکاب، سقف و تمامی بدنه خودرو
4- شاسی‌کشی و زیربندی خودرو
5- موج‌گیری و ترمیم خطوط و قوس‌های ظریف روی بدنه
6- نقاشی اتومبیل، ترمیم رنگ خودرو، قلم گیری و پولیش بدنه پس از نقاشی

جمع بندی

امروزه استفاده از خودروهای شخصی، افزایش چشمگیری داشته است و طبیعتاً تصادف‌ها نیز افزایش داشته‌ است. تصادف معمولاً با خرابی بدنه ماشین همراه است که باید خیلی زود بررسی و تعمیر شود. نقاشی خودرو نیازمند تخصص و حرفه‌ای بودن صافکاری در تهران است. زیرا اگر خودرو به درستی تعمیر نشود، از لحاظ ارزش نیز کاهش قیمت پیدا خواهد کرد. وقتی ماشین از قسمت بدنه آسیب ببیند، رنگ‌رفتگی یا موج ‌گرفتن بدنه ماشین، بسیار مشخص است. برای از بین بردن این مشکلات، باید از صافکاری در تهران کمک بگیرید. هرچقدر این تعمیرگاهها حرفه‌ای‌تر باشند، اثرات تصادف یا رفتگی رنگ در خودرو کمتر دیده خواهد شد. به همین دلیل پیدا کردن بهترین صافکاری تهران بسیار اهمیت دارد. بهترین صافکاری تهران به دو روش صافکاری بی رنگ و با رنگ، کار خود را انجام می دهد و با تجربه بسیار زیاد در این زمینه و استفاده از نیروهای مجرب و متخصص، این کار را به خوبی انجام داده و کیفیت را سر لوحه کار خود قرار می‏دهند تا مشتریانشان رضایت کامل از این صافکاری در تهران داشته باشند.

امتیاز به مطلب

مفید بودن مطلب

مطلب با کیفیت

5

امتیاز کاربر: 4.8 ( 2 نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن

تماس با کارشناس