بلاگ

انواع چرخ خیاطی

اصولاً خیاطان حرفه ای به یک چرخ خیاطی انعطاف پذیر با ویژگی های پیشرفته ، کیفیت خوب ، سرعت کارآمد – که می تواند بر روی انواع پارچه ها ، انواع مختلف دوخت ها کار کند ، نیاز دارند. با این وجود بسیاری از چرخ خیاطی های خیاطی و حرفه ای با قیمت های مناسب در ایران موجود است. تعمیر چرخ خیاطی آنها می توانند هر نوع چرخ خیاطی را با توجه به مارک یا بودجه مورد نظر خود انتخاب کنند.

بیایید انواع مختلف چرخ خیاطی مناسب برای خیاطی لباس و ویژگی های کلی آنها را بررسی کنیم.

چرخ خیاطی مکانیکی

در ایران ، چرخ خیاطی های مکانیکی معمولاً به ماشین های سیلایی ، خیاطی ، خیاطی ، چرخ خیاطی خانگی یا چرخ خیاطی خانگی معروف هستند. این ماشین ها چرخ خیاطی ساده با انعطاف پذیری ، کارایی کمتر و نیاز به عملکرد دستی هستند. این ماشین ها فقط یک الگوی کوک دارند و فقط برای دوخت ساده به جلو مفید هستند. این ماشین ها در مقایسه با سایر چرخ خیاطی های الکترونیکی و رایانه ای بسیار کم اثر هستند.

این ماشین ها ممکن است برای خیاطی لباس شما مناسب نباشند زیرا این کارها به تلاش بیش از حد انسانی احتیاج دارد و شما می توانید فقط کوک های طرح دار تک را بدوزید ، که ممکن است برای خیاطی لباس شما کافی نباشد.

به معنای واقعی کلمه ، تعمیرات چرخ خیاطی  با تمام پارچه ها انعطاف پذیر نیست. شما نمی توانید پارچه های ضخیم مانند جین یا چرم را روی این دستگاه ها بدوزید ، حتی نمی توانید پارچه های دیگری مانند نوعی پارچه ابریشمی ، مخمل و تور را بدوزید.

چرخ خیاطی الکترونیکی

چرخ خیاطی الکترونیکی ، چرخ خیاطی گرایش نسل امروز. این دستگاه ها در بیشتر پارچه ها بسیار موثرتر و انعطاف پذیر تر هستند ، این دستگاه ها انواع مختلفی از الگوها را برای طراحی لباس های شما فراهم می کنند. به طور کلی ، این ماشین آلات در مقایسه با چرخ خیاطی مکانیکی گران هستند ، اما ویژگی های پیشرفته این ماشین ها قیمت مناسبی دارند.

این دستگاه ها برای خیاطی لباس شما مناسب ترین هستند. به دلیل ویژگی های پیشرفته و الگوی دوخت داخلی ، می توانید از آن برای تزیین دکوراسیون منزل خود مانند پرده ، روکش بالش ، روکش مبل و موارد دیگر استفاده کنید.

چرخ خیاطی های الکترونیکی خیلی گران نیستند ، شما می توانید با توجه به قیمت مناسب خود انتخاب کنید. این ماشین ها برای هر نوع کاربر مانند مبتدی ، خیاط یا حرفه ای مناسب هستند.

چرخ خیاطی رایانه ای

چرخ خیاطی رایانه ای نسبت به چرخ خیاطی الکترونیکی کارایی و سرعت بیشتری دارد. این ماشین ها برای انتخاب الگوی کوک مورد نیاز شما با پانل های صفحه نمایش LED ارائه می شوند. این ماشین آلات به دلیل ویژگی پیشرفته ، اتصال اینترنت ، USB و کارت های دیجیتال ، رایانه ای در نظر گرفته می شوند – شما می توانید هر نوع الگوی طراحی را از اینترنت انتخاب کنید و روی آن طراحی کنید یا می توانید از طریق USB یا کارت دیجیتال ، هر طرحی را انتخاب کنید. این دستگاه ها برای افراد حرفه ای ، خیاط و طراحان بهترین گزینه هستند زیرا ویژگی های پیشرفته اتوماتیک ، بازده بالا ، سرعت بالا ، انعطاف پذیری و قابلیت حمل را برای شما فراهم می کند.

به طور کلی ، چرخ خیاطی های الکترونیکی و چرخ خیاطی های رایانه ای ماشین سنگین هستند و در انواع پارچه هایی که برای دوخت انتخاب می کنید ، پارچه های ضخیم یا بسیار نازک مانند چرم ، جین ، تور یا نوعی پارچه ابریشمی انعطاف پذیرترین حالت را دارند. قبل از اینکه چرخ خیاطی خود را انتخاب کنید ، با پارچه ای که به طور منظم می دوزید ، تمیز باشید زیرا بسیاری از چرخ خیاطی ها با انواع پارچه ها انعطاف پذیر نیستند.

چرخ خیاطی کوتاه یا چرخ خیاطی دستی برای خیاطی لباس شما مناسب نیست. هرگز از این نوع ماشین ها برای خیاطی لباس خود استفاده نکنید ، این ماشین ها دوخت کیفیت کمی دارند که برای مدت زمان کمتری دوام می آورند.

بهترین چرخ خیاطی مناسب خیاطی

همه چرخ خیاطی های الکترونیکی و رایانه ای برای خیاطی لباس شما مناسب هستند. در زیر لیست کوچکی از بهترین چرخ خیاطی های مناسب برای خیاطی آورده شده است.

  1. چرخ خیاطی لوکس Usha tailor
  2. چرخ خیاطی برادر GS 1700
  3. چرخ خیاطی Singer start 1306
  4. چرخ خیاطی برقی اتوماتیک زیگ زاگ Usha Janome
  5. چرخ خیاطی Singer 1507
  6. چرخ خیاطی Singer 8280
  7. چرخ خیاطی Singer Brilliance 6180
  8. چرخ خیاطی برقی GS-3700 برادر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با کارشناس