سرگرمی و فراغت

ایر هاکی

ایر هاکی یک بازی فعال خوب و مناسب برای هرکسی که کمی هیجان دوست داشته باشد. شن و ماسه از طریق هوایی که از سوراخ ها پمپ می شود خیلی سریع روی زمین بازی شناور می شود. سعی کنید تا جایی که ممکن است با حریف خود امتیاز بگیرید. این بازی سرگرم کننده اکنون برای استفاده در خانه یا محل کار نیز در دسترس است. ما طیف گسترده ای را ارائه می دهیم تا یک میز ایرهاکی مناسب با توجه به بودجه و خواسته های همه در دسترس باشد.

طیف گسترده ای از میزهای ایر هاکی

دایرکتینو متخصص ایر هاکی است. با توجه به تنوع در مارک های مختلف مانند Buffalo ، Heemskerk ، Garlando و Topshot ، انتخاب گسترده ای برای همه وجود دارد. کلاس های مختلف با کیفیت نیز در مارک های مختلف موجود است. خواه بخواهید در خانه ، محل کار یا حتی در مکان های عمومی بازی کنید ، ما یک مدل مناسب برای همه داریم. اگر خودتان نمی توانید راه حلی پیدا کنید یا مشاوره شخصی را ترجیح می دهید ، مطمئناً می توانید توسط یکی از متخصصان ما در مورد شرایط مورد نیاز میز خود مطلع شوید. البته می توانید با راهنمای انتخاباتی ما نیز مشورت کنید.

تماس با کارشناسان

اندازه های مختلف میزهای ایر هاکی

طیف گسترده ما گزینه های مختلفی را ارائه می دهد. میزهای کوچک ایر هاکی موجود است که مخصوصاً برای بچه های کوچک در میان ما مناسب است. آنها پایین تر و اندازه کمتری دارند و باعث لذت کودکان برای سنین 12 سالگی می شود. همچنین ، این مدل های کوچک دارای موتور قدرت کمتری هستند ، بنابراین جادوگر خیلی زود از زمین عبور نمی کند. هل دهنده ها و پاکت ها نیز کمی کوچکتر هستند به طوری که در دستان آنها نیز جای می گیرد. هرچه میز ایر هاکی بزرگتر باشد ، افرادی که روی آن بازی می کنند می توانند بزرگتر باشند . تا 2 متر  تقریباً برای کودکان تا 12 سال است. میزهای 2 متری به طور کلی برای سنین 12 سال به بالا مناسب هستند. از 2 نیم متر  ، میزها برای بزرگسالان نیز مناسب هستند.

تفاوت کیفیت ایر هاکی

البته در کیفیت میزهای مختلف هاکی روی هوا داخلی تفاوت وجود دارد. موتور نکته بسیار مهمی است. هرچه موتور قدرت بیشتری داشته باشد ، سرعت حرکت سریعتر در سطح زمین بیشتر خواهد شد. این باعث می شود یک بازی بسیار سریع و فعال انجام شود. بعضی از مدل ها حتی دو موتور دارند. علاوه بر این ، تفاوت در مواد استفاده شده وجود دارد. هرچه میز سنگین تر باشد ، محکم تر روی زمین می ایستد. این باعث می شود دوام بیشتری داشته باشد. بدنه حرفه ای ایر هاکی بسیار سنگین تمام شده اند و می توان از آنها در غذاخوری ها ، مدارس یا موسسات استفاده کرد. در این صورت ، می توانید یک میز ایر هاکی با سیستم سکه را انتخاب کنید تا بتوانید سرمایه را جبران کنید. اینها همچنین در میزهای مخصوص هایر هاکی  موجود است. اگر فضای آنچنانی ندارید اما هنوز می خواهید یکی را پایین بگذارید ، یک مدل تاشو را انتخاب کنید. اینها محکم هستند اما در صورت عدم استفاده می توانند ذخیره شوند.

یک میز ایر هاکی دارای سطح بسیار صاف و لغزنده ای است که با تعلیق جیب روی بالشتک هوا اصطحکاک را کاهش می دهد و باعث می شود در یک خط مستقیم با سرعت نسبتاً ثابت در سطح میز بلغزد.

میز ایر هاکی خانگی

یک میز معمولی ایر هاکی شامل یک سطح بزرگ و صاف بازی است که برای به حداقل رساندن اصطحکاک ، یک ریل اطراف برای جلوگیری از خروج جیب و ضربات (پاروها) از میز و شکاف هایی در ریل در دو انتهای میز که به عنوان گل بازی می کنند ، تشکیل شده است. در انتهای جدول پشت و زیر دروازه ها ، معمولاً بازگشت پوک وجود دارد. علاوه بر این ، جداول به طور معمول نوعی ماشین آلات دارند که بالش هوا را در سطح بازی از طریق سوراخ های کوچک تولید می کند ، با هدف کاهش اصطحکاک و افزایش سرعت بازی در بعضی از جداول ، ماشین آلات به نفع صرفه جویی در یک سطح میز نرم و معمولاً پلاستیکی ، به منظور صرفه جویی در هزینه های تولید و نگهداری هزینه می شوند. توجه داشته باشید که این میزها از لحاظ فنی میزهای ایر هاکی نیستند زیرا هیچ هوایی در آن دخیل نیست ، با این وجود به دلیل شباهت اساسی گیم پلی ، هنوز هم به طور کلی این جدول ها شناخته می شوند. میله هایی نیز وجود دارند که از باتری و فن برای تولید بالشتک هوا استفاده می کنند ، اما چون مستعد شکستن هستند ، معمولاً فقط به عنوان اسباب بازی به بازار عرضه می شوند.

ایر هاکی حرفه ای

تنها میزهایی که برای بازی تأیید می شوند و توسط USAA (انجمن هاکی هوایی ایالات متحده) و AHPA (انجمن بازیکنان ایر هاکی) برای مسابقات مجاز می شوند ، جداول 3 متر هستند. میزهای تأیید شده شامل تمام میزهای 3 متری طلای بازی های استاندارد هستند. چند میز 3 متری از دینامو. و میزهای اصلی 3 متری تجاری Brunswick. سایر میزهای کاملاً جدید از نوع جدید با چراغ های چشمک زن در زمین بازی ، ریل های رنگ آمیزی شده و یا گل های کوچکتر برای بازی در مسابقات مورد تایید نیستند اما می توانند برای یادگیری بازی مورد استفاده قرار گیرند. همچنین میزهایی برای ایر هاکی با اندازه های 1.5 ، 2 ، 2.5 متر وجود دارد. آنها را مینی هاکی هوا می نامند. این به دلیل ابعاد کوچک جدول ، بیت ها ، واشرها است. [1]

یک مهاجم (که گاهی اوقات او را دروازه بان ، پتک یا پارو می نامند) از یک دسته ساده متصل به یک سطح صاف تشکیل شده است که معمولاً با سطح میز برابری می کند. متداولترین دست و پاچه ها که “تاپ های بالا” نامیده می شوند ، شبیه شبدرهای پلاستیکی کوچک هستند ، اما سایر دست و پا زدن ها ، “تاپس های تخت” ، با یک سوراخ کوتاه تر استفاده می شوند.

ایر هاکی

یک گروه پنج تایی ایر هاکی

میله های ایر هاکی دیسک های ساخته شده از رزین پلی کربنات Lexan هستند . دروازه های استاندارد USAA و AHPA زرد ، قرمز و سبز هستند. در بازی رقابتی ، یک لایه نوار سفید نازک در سمت رو به بالا قرار می گیرد. دروازه های ایر هاکی به صورت دایره و اشکال دیگر (مثلث ، شش ضلعی ، هشت ضلعی یا مربع) در می آیند.

نوشته های مشابه

میزهای چهار نفره نیز وجود دارند ، اما برای بازی های رقابتی مجاز نیستند.

گیم پلی

مهاجم با استفاده از نوک انگشتان پشت دکمه گرفته می شود ، نه در بالای آن. این کار باعث حرکت بیشتر مچ دست می شود و به بازیکن کمک می کند مهاجم را سریعتر به دور میز حرکت دهد.
برای دفاع اساسی ، مهاجم حداقل 30 سانت از دروازه در مرکز قرار دارد. در این موقعیت ، حرکات بسیار ناچیز به چپ و راست تقریباً همه عکسهای مستقیم را مسدود می کند. برای جلوگیری از شلیک های بانکی ، فرد به سرعت به گوشه های دروازه عقب می رود. این به عنوان “دفاع مثلث” شناخته می شود.
شوت ها اغلب از “رانش” خارج می شوند ، جایی که puck با الگوهای تنظیم شده طراحی می شود تا انتظارات و زمان بندی حریف را از بین ببرد. محبوب ترین رانش ها “مرکز” ، “الماس” ، “مورب” و “L” هستند.
عکسها اغلب به صورت گروههای مختلفی از عکسها سازماندهی می شوند که با همان تحویل آشکار اما در جهت مخالف برخورد می شوند ، که در اثر ضربه زدن به پنک در مکانهای کمی متفاوت از حمله کننده ایجاد می شود. به عنوان مثال ، یک حرکت عرضی بازوی راست می تواند منجر به “شلیک بریده شده” به گوشه سمت چپ دروازه حریف یا “دیواره راست زیر” شود (بانک از دیوار سمت راست ، به گوشه سمت راست دروازه حریف).

تاریخچه

ایر هاکی توسط گروهی از کارمندان Brunswick Billiards از سال 1969 تا 1972 اختراع شد . در سال 1969 ، سه نفر از مهندسان Brunswick – فیل کراسمن ، باب کنریک و برد بالدوین – کار ایجاد یک بازی را با استفاده از یک سطح بدون اصطکاک آغاز کردند. این پروژه برای چندین سال راکد بود تا اینکه توسط باب لمیوکس احیا شد ، و سپس وی بر روی اجرای نسخه انتزاعی هاکی روی یخ ، با یک دیسک نازک ، دو ضربه گیر و اهداف شکافدار مجهز به ردیاب های عکس ، احیا شد . سپس تصمیم گرفته شد که این بازی ممکن است بازار گسترده تری را به خود جلب کند و هاکی روی هوا به بازار عرضه شود و به عموم مردم فروخته شود. ثبت اختراعات اصلی به Crossman ، Kendrick و Lemieux اشاره دارد. جدول هوا قبل از پروژه برونزویک ثبت اختراع شده بود ، البته برای اهداف غیرمرتبط.

قبل از اینکه این بازی در پاساژهای اروپا ظاهر شود ، به لطف بسیاری از فیلم ها و مجموعه های تلویزیونی آمریکایی که این بازی را در تلویزیون نشان می دادند ، بسیاری از مردم علاقه زیادی به ایر هاکی پیدا کرده بودند . این خود آمریکایی است . این کشور همچنین اولین کسی بود که فدراسیونی را ایجاد کرد که قوانین بازی را نظم می دهد و تعیین می کند. این فدراسیون همچنین مسابقات و مسابقات رسمی را برگزار می کند. چند سال است که افراد بیشتری علاقه به ایر هاکی را دارند و با این بازی آشنا می شوند.

در هر صورت ، این بازی فوراً از نظر مالی موفقیت آمیز بود و در اواسط دهه 1970 میلادی ، علاقه زیادی به بازی در مسابقات بوجود آمد. از اوایل سال 1973 ، بازیکنان در هوستون انجمن ایر هاکی هوستون را تشکیل داده بودند و به زودی پس از آن ، انجمن بازیکنان ایر هاکی تگزاس ، قوانین را کدگذاری و از طریق مسابقات محلی در هوستون Carnabys ، Damians و دانشگاه هوستون ، به تبلیغ ورزش پرداخت . برای اطمینان از استاندارد های بازی یکنواخت و با بالاترین کیفیت رقابتی ، انجمن هاکی روی میز هوایی ایالات متحده (USAA) در سال 1975 توسط جی فیلیپ “فیل” آرنولد ، عمدتاً به عنوان یک نهاد رسمی تحریم ، تشکیل شد. به این ترتیب ، قوانین دوستانه غیر بازیکن تحمیل شده توسط شرکت Brunswick باطل شد ، و ورزش ایر هاکی تحت کنترل بازیکنان از آن زمان امن شد. از بدو تاسیس ، USAA حداقل یک قهرمانی در سطح ملی یا جهانی را هر سال تحریم می کند و 12 قهرمان مختلف را در طول 30 سال به عنوان تاجگذاری می کند. در مارس 2015 ، انجمن بازیکنان ایر هاکی اعلام شد و یک سازمان اضافی که بر ورزش ایر هاکی نظارت می کند ، در اختیار بازیکنان ایر هاکی قرار می دهد.این دو سازمان به طور مستقل کار می کنند اما مجموعه ای از قوانین مشابه را رعایت می کنند و بسیاری از بازیکنان مشابه را به اشتراک می گذارند. در ژوئیه 2015 ، AHPA نه تنها اولین قهرمان جهان بلکه همچنین جوانترین در تاریخ این ورزش را در کالین کامینگز از بومونت ، TX تاجگذاری کرد. امروز ، ایر هاکی حرفه ای با یک بازیکن نزدیک بازیکنان جدی در سراسر جهان بازی می شود ، با پایگاه های گسترده بازیکنان در نزدیکی هوستون ، سانفرانسیسکو ، ساکرامنتو ، لس آنجلس ، سن دیگو ، دنور ، شیکاگو ، شهر نیویورک و بوستون در ایالات متحده آمریکا ، بارسلونا در اسپانیا ، سن پترزبورگ، مسکو و نوگورود در روسیه. و Most و Brno در جمهوری چک. از اواخر دهه 1980 ، کاراکاس ، ونزوئلا به عنوان کانون فعالیت فعالیت داشت. خوزه مورا ، قهرمان سه بار جهان و سایر نامزدهای نهایی از آنجا به وجود آمدند. تا سال 1999 بیشتر فعالیتهای ونزوئلا از بین رفته بود.

میز ایر هاکی بستر یکی از محبوب ترین و ماندگارترین بازی های چند دهه اخیر است.

در اصل توسط تیم طراحان بازی از یک تولید کننده میز بیلیارد در ایالات متحده آمریکا اختراع شد که در اواخر دهه 1960 و اوایل دهه 1970 روی این طراحی کار کردند و آن را به ثبت رساندند. آنها می خواستند بر اساس ورزش محبوب هاکی روی یخ بازی را بسازند که سریعتر و هیجان انگیزتر از استخر باشد.

زمین بازی بزرگ و مسطح با علائم زمین هاکی روی یخ مشخص شده بود و در هر انتها یک گل داشت. در ابتدا ، جداول فقط جیب های کشویی را نشان می دادند ، اما به زودی زمین بازی با هزاران سوراخ کوچک سوراخ شد. جریان هوای قدرتمندی توسط پمپ های الکتریکی از طریق این سوراخ ها ایجاد شده و یک بالشتک هوا ایجاد می کند که روی آن شناور شناور می شود – دقیقاً مانند هنگام بازی هاکی روی یخ

ساختار ایر هاکی

لبه زمین به صورت عمودی و از فلز ساخته شده است ، پس از ضربه ، توپ را به زمین باز می گرداند و دو جنبه منحصر به فرد از بازی ایجاد می کند  تکنیک های پر زرق و برق و برگشتی که توسط بهترین بازیکنان استفاده می شود و صدای تجاری “ping” که تأثیر ایجاد می کند. بازیکنان برای دفاع از هدف خود و حمله به حریفان خود از “هل دهنده” که به آن “پتک” یا “دست و پا زدن” نیز می گویند استفاده می کنند. برنده بازیکنی است که در یک زمان خاص بیشترین گل را به ثمر برساند یا به یک حد از پیش توافق شده برسد.

این طراحی اساسی به روز مدرن منتقل شده است ، فقط ظاهر و تکنولوژی جداول در طول سال به روز شده است. امروز این یک ورزش شناخته شده در ایالات متحده آمریکا است ، مسابقات رسمی ایر هاکی که سالانه برگزار می شود و توسط انجمن ایر هاکی ایالات متحده (USAA) قضاوت می شود. در خارج از ایالات متحده آمریکا ، این یک ورزش رسمی نیست ، اما میزهای بازی ایر هاکی پایه اصلی بازی های تفریحی ، بارها و اماکن تفریحی در سراسر کشور است و میزهای ایر هاکی خانگی علاوه بر محبوبیت بیشتر در اتاق بازی های خصوصی.

نحوه بازی ایر هاکی

اگر به دنبال یادگیری نحوه بازی ایر هاکی هستید ، در جای مناسب قرار دارید. ما آنچه شما برای بازی نیاز دارید ، قوانین اساسی و برخی نکات برای کمک به شما در ظاهر حرفه ای تجزیه می کنیم. با استفاده از این راهنمای مفید ، می دانید که چگونه در کمترین زمان ممکن ایر هاکی بازی کنید.

آنچه شما برای بازی ایر هاکی نیاز دارید
میز ایر هاکی با تابلوی امتیازات دیجیتال
میز ایر هاکی با یک صفحه نمایش LED دیجیتال منحصر به فرد ارائه می شود که نمره را کنترل می کند. همچنین دارای یک ایستگاه اتصال با بلندگوهای داخلی است که به شما امکان می دهد هنگام بازی خود موسیقی پخش کنید.

مهمترین چیزی که برای شروع به آن نیاز دارید ، خود میز ایر هاکی است. اکثر میزهای ایر هاکی دارای یک جدول امتیاز دیجیتال هستند که امتیازات شما را ردیابی می کند ، اما اگر امتیاز شما اینگونه نباشد ، برای ردیابی دستی به این موارد احتیاج دارید. شما همچنین به یک puck ، که نام دیسک عبور و برگشت بین بازیکنان است ، نیاز دارید. سرانجام ، شما به دو پتک احتیاج دارید که قطعاتی هستند که بازیکنان برای ضربه زدن به آن استفاده می کنند. در اینجا مثالی از ست های پوک و مهاجم آورده شده است . مجهز به همه این موارد ، شما آماده شروع هستید.

ست ضربه و ایر هاکی قرمز
یک مهاجم ایر هاکی قرمز

قوانین ایر هاکی

ایر هاکی بسیار سرراست است: اولین بازیکنی که هفت امتیاز کسب می کند در این دور پیروز می شود . بهترین بازی از هفت دور برنده بازی است . هنوز هم ، برای اینکه بدانید چطور باید ایر هاکی بازی کنید ، باید قوانین را بدانید. در اینجا اصول نحوه بازی ایر هاکی آورده شده است:

برای تعیین اینکه چه کسی با تصاحب پوک شروع می کند ، یک سکه بزنید.
برای به دست آوردن یک امتیاز ، پوک باید کاملاً وارد دروازه شود. ریباندها یا جیب هایی که در نیمه راه گیر می کنند یک امتیاز محسوب نمی شوند.
هنگامی که یک بازیکن یک گل می زند ، بازیکن دیگر در خدمت بعدی است.
یک بازیکن ممکن است فقط هنگامی که جیب را در کنار خط مرکزی خود قرار دارد ضربه بزند.
پتک ها ممکن است هنگام برخورد به پوک از خط وسط عبور نکنند.
یک بازیکن ممکن است پشت میز بازی یا کنار آن بایستد ، به شرطی که در کنار خط مرکزی خود بماند.
پوکی که هر قسمت از خط وسط را لمس می کند برای هر یک از بازیکنان بازی خوبی است.
بدون “زدن” جیب این بدان معنی است که بازیکنان نمی توانند پتک خود را بلند کنند و آن را بالای جیب قرار دهند تا در جای خود نگه دارد.
دست و بازو یا سایر اعضای بدن را لمس نکنید.
هر بازیکن در هر دور یک بار 10 ثانیه وقت خارج دارد.
وقتی بازیکن در اختیار او است یا بازی نمی کند ، ممکن است بازیکن فقط وقت استراحت بخواهد.
پس از پایان دور ، ابتدا بازیکن را تغییر دهید.
نکاتی درباره نحوه بازی ایر هاکی مانند یک حرفه ای مهاجم ایر هاکی

هنگامی که شما برای اولین بار بازی ایر هاکی را شروع می کنید ، وسوسه انگیز است که هر وقت وارد کناره زمین بازی خود شدید ، به او ضربه محکم بزنید. برای اینکه شبیه آماتور نشوید ، این نکات را امتحان کنید تا بازی خود را تقویت کنید.
چنگ خود را بالا ببرید. بیشتر مبتدیان دستگیره را در مرکز پتک خود نگه می دارند. با این حال ، بیشتر بازیکنان طرفدار ایر هاکی پتک را با سه انگشت قرار گرفته روی برجستگی کنترل می کنند ، به این معنی که دست شما گیره را نمی گیرد. در عوض ، انگشتان شما در خط الرأس مهاجم قرار می گیرند. هنگام ضربه و دفاع ، این مهارت شما را کمی بیشتر می کند.
سعی کنید مالکیت پوک را حفظ کنید. هنگامی که یک گنگ با سرعت کامل به سمت شما می رود ، اولین غریزه شما این است که آن را با حرکت رو به جلو بزنید. این یک اشتباه است ، و منجر به عکس های وحشی می شود. در عوض ، سعی کنید با کار با حرکت آن برای کاهش سرعت ، کنترل پنجه را بدست آورید. سپس ، وقتی می توانید عمداً هدف بگیرید ، اگر پوک به حالت اول برگشت ، از روش مشابهی برای حفظ مالکیت پوک در هر بار ورود دوباره به سمت زمین بازی استفاده کنید.
از روش “دفاع خارج” استفاده کنید. وقتی کنترل puck ندارید ، باید در حالت دفاع باشید. به جای این که پتک خود را درست در جلوی دروازه بگیرید و منتظر ضربه حریف خود باشید ، در حالت ایده آل توسط پیچ اول ، دست خود را کمی به جلو قرار دهید. برای مسدود کردن عکس ها از هر زاویه ای ، از یک روش مثلثی استفاده کنید: دست خود را به سمت عقب انتهای هدف خود بکشید تا جیب های پیش رو را بگیرید. این روش انعطاف پذیری بیشتری به شما می دهد ، که به نوبه خود بازیابی مالکیت پوک را برای شما آسان تر می کند.

میز حرفه ای ایر هاکی

میزهای ایر هاکی ساخته شده توسط دایرکتینو

حالا شما می دانید که چگونه یک ایر هاکی را مانند یک حرفه ای بازی کنید! برای شروع امروز مجموعه ای عالی از میزهای ایر هاکی را خریداری کنید.

ایر هاکی

قوانین ایر هاکی برای آماتورها

 

قوانین ایر هاکی ساده شده است
این قوانین ، قوانینی اساسی است که برای انجام یک بازی سازمان یافته ایر هاکی لازم است. با این حال ، برخی قوانین رسمی وجود دارد که من در اینجا وارد نکرده ام زیرا برای بیشتر اهداف اساسی یک بازیکن آماتور بی ربط است.

1 یک مسابقه شامل 7 بازی است.
2 قبل از شروع مسابقه ، باید یک سکه انداخته شود تا ضلع های شروع مشخص شود. برنده هر طرفی را که می خواهد شروع کند انتخاب می کند.
3 با استفاده از سکه دوم می توانید تصمیم بگیرید که کدام بازیکن بازی های 3 ، 5 و 7 را شروع می کند. بازیکن دیگر با puck در بازی های 2 ، 4 و 6 شروع می کند. در مورد بازی 1 ، یک puck روی خط مرکزی قرار می گیرد و هر بازیکن مجاز است پس از شمارش معکوس اولیه آن را فشار دهد.
4 هر بازیکنی که هفت گل (امتیاز) اول بزند ، برنده بازی است.
5 وقتی توپ به درون دروازه بازیکن سقوط می کند ، یک امتیاز اتفاق می افتد و 1 امتیاز به حریف بازیکن اضافه می شود (مگر اینکه خطایی انجام شود).
6 بازیکنان با پایان یافتن یک بازی تغییر سمت می دهند.
7 بازیکنی که گلی دریافت کرده در دور بعدی صاحب قدرت خواهد شد.
8 بازیکن فقط پس از اینکه گل دریافت کرد ، می تواند با دستان خود را لمس کند.
9 یک بازیکن فقط می تواند از یک پتک  در سطح بازی استفاده کند.
10 شما می توانید با هر طرف پتک ضربه بزنید.
11 با بالا بردن پتک مجاز نیستید که بالای پک بزنید.
12 در هر لحظه از بازی ، فقط یک ضربه مجاز است.
13 یک بازیکن فقط 7 ثانیه فرصت دارد تا هنگامی که جیب را کنار میز خود فشار داد.
14 اگر puck به هر قسمت از خط میانی لمس می کند ، هر دو بازیکن می توانند آن را بزنند.
15 یک بازیکن می تواند در هر جایی که بخواهد بایستد اما نمی تواند خط وسط را به طرف بازیکن دیگر تخلف کند.
16 اگر بازیکن هر قسمت از بدن خود را لمس کند ، این یک خطا است.
17 هر بازیکن مجاز است تا تایم اوت کند که بیش از 10 ثانیه نباشد.
18 تایم اوت تنها در صورتی درخواست می شود که بازیکن پس از به ثمر رسیدن گل صاحب قدرت باشد.
19 یک بازیکن باید به وضوح نشان دهد که یک تایم اوت می خواهد.
20 بازیکنی که گلی دریافت کرده فقط 10 ثانیه فرصت دارد تا بازی را از سر بگیرد.
21 اگر فشار از دهان دروازه برگشت کند ، امتیاز حساب نمی شود.
22 اگر خطایی انجام شود ، ضربه به بازیکن دیگر داده می شود.
اینها برخی از قوانین اساسی ایر هاکی است که مسابقات شما را رقابتی تر و جدی تر می کند. با این حال ، به یاد داشته باشید که می توانید هر قانونی را که می خواهید تغییر دهید یا حتی قوانین جدیدی اضافه کنید. این خانه شماست ، بنابراین قوانین شماست. اما ، مراقب باشید که کل بازی را خراب نکنید.

به عنوان مثال ، شما می توانید تعداد امتیازات هر بازی را تغییر دهید. اگر وقتتان کم است می توانید 5 یا 3 بروید یا اگر می خواهید مسابقه را طولانی تر کنید می توانید تعداد بیشتری مانند 11 یا حتی 21 را دنبال کنید. بنابراین ، همانطور که می بینید همه چیز به آنچه می خواهید بستگی دارد.

امروزه ایر هاکی چیزی فراتر از یک بازی داخل سالن است. در واقع نوعی ورزش است. یا حداقل انجمن های زیادی در تلاشند تا آن را به یک ورزش اصلی تبدیل کنند. برای مثال ، انجمن ایر هاکی ایالات متحده وجود دارد .

این انجمن ها تلاش زیادی برای تنظیم ایر هاکی در سراسر کره زمین انجام داده اند. آنها مسابقات را ترتیب می دهند و مقررات مربوط به قوانین ایر هاکی را تهیه می کنند.

اما ، یک مشکل کوچک برای آماتورهای هاکی روی هوا مثل من و شما وجود دارد. این قوانین اغلب بسیار طولانی و بسیار پیچیده هستند. هیچ کس برای ده ها صفحه آزار دهنده وقت نکرد ، درست است؟

دلیل آزار دهنده بودن ما این است که برای افرادی مانند ما ساخته نشده اند. این قوانین عمداً برای افراد حرفه ای ایجاد شده است.
در صورتی که به دنبال یک میز خوب هاکی روی هوا هستید؟

یادت باشه…
اگر می خواهید مانند حرفه ای ها در مسابقات بین المللی بازی کنید ، پس باید تمام قوانین رسمی را بخوانید ، به یاد داشته باشید که هدف نهایی این بازی تفریح ​​است. بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که همه از اتاق بازی شما خوشحال بیرون می روند. این همان چیزی است که یک اتاق بازی برای آن مناسب است: گذراندن اوقات خوشی در کنار دوستان و خانواده.

خوش بگذره رفیق ..

امتیازدهی

امتیاز

کیفیت مطلب

5

امتیاز کاربر: 5 ( 1 نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با کارشناس