خدمات منزل
موضوعات داغ

تعمیر چرخ خیاطی

تعمیر چرخ خیاطی به مرور زمان که از آن استفاده می شود در هنگام کار و استفاده دچار فرسودگی،جرم گرفتگی و از کارافتادگی می شود. به مرور زمان که چرخ خیاطی فرسوده می شود خراب می شود و نیاز به تعمیر دارد. شرکت ها و تعمیرکارهایی برای تعمیرگاه چرخ خیاطی در سطح شهرها وجود دارند.به تاریخچه چرخ خیاطی مراجعه نمایید.

تعمیر چرخ خیاطی در محل مشتری

شرکت ها یا تعمیرکاران تعمیرات چرخ خیاطی در محل، به شرکت هایی گفته می شود که می توانند به محلی که مشتری مشخص می کند کارشناس اعزام کنند و کارشناس آنها را در محل تعمیر کند و سپس هزینه را در محل از مشتری دریافت کنند. و دیگر نیازی نیست مشتری چرخ خیاطی را جهت تعمیر به مغازه تعمیرکار ببرد.

دایرکتینو به عنوان تعمیر گاه مجاز انواع چرخ خیاطی ، تعمیر چرخ خیاطی شما را در محل و با بهترین کیفیت انجام می دهد حتی روز های تعطیل

برای مشاوره با کارشناسان زبده ما در ارتباط با تعمیرات چرخ خیاطی خود با شماره تلفن 09124091885 تماس بگیرید.

تماس با کارشناسان

هزینه تعمیرات چرخ خیاطی چقدر است؟

هزینه تعمیر چرخ خیاطی به میزان خرابی و قطعات موردنیاز جهت تعویض آن دارد و بسته به تشخیص و نظر کارشناس تعمیرات مشخص می شود. پس از اینکه کارشناس تعمیرات به محل شما اعزام می شود یا شخص را دید، با یک بررسی تشخیص می دهد که به چه قطعاتی نیاز دارد.

تعمیرگاه تعمیرات تعمیر چرخ خیاطی

سرویس کار چرخ خیاطی

معمولا چرخ خیاطی ها پس از مدتی نیاز به سرویس، روغن کاری، تعویض برخی از قطعات اولیه و غیره دارند. اینکار باعث جلوگیری از خرابی زودهنگام چرخ خیاطی ها می شود.

براساس کشور سازنده چرخ خیاطی عبارتند از:

ژاپنی
آلمانی
سوئدی

تعمیر چرخ خیاطی براساس مدل و برند چرخ خیاطی عبارتند از:

چرخ خیاطی تویوتا
چرخ خیاطی سینگر
چرخ خیاطی ژانومه
چرخ خیاطی المپیا
چرخ خیاطی بناف
چرخ خیاطی مری فلاور هسکوارنا
چرخ خیاطی زانینا
تعمیرات چرخ خیاطی جکوار
تعمیرگاه چرخ خیاطی برادر
چرخ خیاط مارشال
تعمیر چرخ خیاطی کاچیران
تعمیرگاه چرخ خیاط ویکرولی

مشکلات متداول در چرخ خیاطی ها:

 1. جمع شدن نخ در چرخ خیاطی
 2. گیرپاژ کردن
 3. قفل شدن توپی چرخ خیاطی
 4. شکستن سوزن خیاطی
 5. سفت شدن
 6. ایجاد صدا
 7. ریز دوختن
 8. بالا نیامدن نخ از ماسوره
 9. پاره کردن نخ

تعمیر کارتر چرخ خیاطی

تعمیر دینام چرخ خیاطی

رفع گیرپاژ چرخ خیاطی

تنظیم پیچ پایه فشار چرخ خیاطی

تعمیر تنظیم نخ چرخ خیاطی

روغن کاری قاب ماکوره

تعمیر چرخ خیاطی اسکارنا

 با توجه به بیان خرابی های ذکر شده و نوع و مدل چرخ خیاطی برای تعمیر آن نیاز به ابزارآلات تخصصی تعمیرات وجود دارد. راه حل هایی که برای تعمیر در منزل لازم است در پایین به آنها اشاره شده است. برای اینکه بتوانید چرخ خیاطی خود را تعمیر بکنید، لازم است با متخصصان این مجموعه ارتباط برقرار کرده تا در اسرع وقت نسبت به ارسال کارشناس تعمیرات چرخ خیاطی اقدام شود.

اغلب مشکلات چرخ خیاطی های قدیمی به مشکل در بخش مهره ها و دنده ها و گیرپاژ کردن آن ارتباط دارد. در این صورت دستگاه شما نیاز به تعمیر و سرویس اساسی دارد.

طی سالهای گذشته تعداد زیادی چرخ خیاطی ساخته شده است. ماشین های قدیمی قدیمی تقریباً قابل تخریب نیستند ، در واقع یک خیاط بسیار ماهر و باتجربه به من گفت که او هنوز هم از ماشین آجیل سال 1929 به عنوان اسب کار روزانه خود استفاده می کند. ماشین آلات جدید ، به ویژه ماشین های بسیار ارزان ، قطعات پلاستیکی بسیار بیشتری دارند و عمر بسیار کمتری دارند. با این وجود ، عمر و کارآیی هر دستگاهی با نگهداری ساده قابل افزایش است و هدف من در اینجا نشان دادن چگونگی آن است.

برای اهداف نمایشی در این تعمیر چرخ خیاطی من از دستگاه پرنعمت استفاده خواهم کرد که احتمالاً متعلق به دهه 1950 یا 60 است زیرا نشان دادن مکانیزم آسان تر است ، با این وجود همه ماشین ها به همان روش کار می کنند. اگر می توانید چنین دستگاهی را در دست بگیرید ، تا زمانی که کامل باشد ، باید بتوانید آن را به طور نامحدود و مطمئناً بسیار طولانی تر از یک ماشین مدرن نگه دارید.

جمع شدن نخ در چرخ خیاطی

یکی از معایب شایع در چرخ های خیاطی گیر کردن و جمع شدن نخ در ماکو یا زیر پارچه است. برای رفع این مشکل، نیاز است موارد ذیل را بررسی کنید:

اولا، نخ کردن چرخ بایستی طبق دستور العمل شرکت سازنده دستگاه صورت بپذیرد. تعمیرگاه چرخ خیاطی نکته مهم در نخ کردن اینجاست که هنگام نخ کردن نخ، باید پایه دوخت بالابر روی پارچه بالا باشد و بعد از آن نسبت به نخ کردن اقدام بکنید. سپس نسبت به نخ کردن دیگر بخش های دستگاه مانند کشش نخ و شیطانک، مطئمن شوید. بعد از اطمینان از این مرحله پایه دوخت بالابر را در حالت پایین قرار بدهید. نخ را بکشید، اگر در این حالت نخ سفت بود، آنگاه دیگر نخ در زیر پارچه و در ماکو جمع نمی شود. لازم به ذکر است که درجه کشش نخ بایستی بین 3 تا 5(بیشتر 4) باشد و نخ را هم بصورت صحیح از شیطانک چرخ خیاطی عبور داده باشید.

ثانیا، در صورتیکه نخ در زیر پارچه یا ماکو جمع شد و چرخ گیر کرد و سفت شد، تعمیرگاه چرخ خیاطی ابتدا بایستی ماسوره و ماکو را از دستگاه جدا کرد و بعد از تمیز کردن محل قرار گیری ماکو و حاشیه آن با یک برس نرم ماکو را جای خود قرار دهید. پارچه گیر کرده را با عقب و جلو کردن توپی چرخ خیاطی از زیر دستگاه در بیاورید. در صورتیکه پارچه سریع کشیده شود، موجب از بین رفتن تنظیمات ماکو خواهد شد و نیاز به سرویس توسط تعمیر کار خواهد داشت.

ثالثا، همواره این موضوع را مد نظر داشته باشید تعمیرگاه چرخ خیاطی که مواردی مانند شل یا سفت بودن یا جمع شدن نخ، علتشان کشش نخ و نحوه نخ کردن است که بایستی چرخ دوباره تنظیم شوند. اگر دوخت روی پارچه مشکل داشت بایستی تنظیمات مربوط به ماکو درست شوند و در صورتیکه دوخت پشت پارچه مشکل داشت بایستی کشش نخ روی پارچه تنظیم بشود.

دلیل ایجاد دوخت های شل می تواند به این دلیل باشد که نخ ماسوره دستگاه تعمیرگاه چرخ خیاطی به خوبی پیچیده نشده است. بنابراین اولین موضوع بررسی ماسوره است. توسط یک برس نرم، شکافهای بین ماکو و سایر بخشهای دیگر چرخ خیاطی را پاک کنید. و سپس اقدام به دوخت نمایید. در اکثر موارد با اجرای این دستور العمل مشکل چرخ حل خواهد شد.

تعمیر چرخ خیاطی

مشکل چرخ دستی

همواره مطمئن باشید که چرخ دستی در چرخ خیاطی محکم باشد. چرا که در صورت شل بودن امکان بروز تعمیرگاه چرخ خیاطی دوختهای شل و سست وجود دارد. همینطور تنظیم نبودن کشش نخ ممکن است موجب پارگی نخ در دستگاه بشود.

شکست سوزن چرخ خیاطی

سوزن چرخ خیاطی نیز یکی از عواملی است که باعث مشکل در دوخت می شود. بنابراین هر وقت احساس کردید که در دوخت چرخ خیاطی مشکل بوجود آمده است حتما با یک پارچه تمیز سوزن چرخ خیاطی خود را تعویض کنید. عوامل متعددی در شکستن سوزن دستگاه دخیل هستند، تعمیرگاه چرخ خیاطی مهمترین آنها، کج شدن سوزن، عدم انتخاب سوزن مناسب برای پارچه، شل بودن سوزن و نخ کردن نادرست سوزن از عوامل شکستن سوزن می باشد. ذکر این نکته نیز مهم است که برای دوخت ودوز پارچه های چرمی و کتان نیاز به سوزن مخصوص این پارچه ها می باشد.

ایجاد صدا و ضربه زدن در چرخ خیاطی

در صورتیکه چرخ خیاطی صداهای ناهنجاری تولید میکند مانند ضربه زدن یا کوبش، تعمیرگاه چرخ خیاطی این نشان از این دارد که چرخ خیاطی شما نیاز به تعمیر و نگهداری دارد. بخاطر کارکردن دستگاه به مرور زمان داخل آن پرزهایی جمع می شود که بایستی با استفاده از برس نرم آنها را از بین برد. لازم به ذکر است سرویس چرخ خیاطی بایستی بصورت دوره ای و مداوم صورت بگیرد تا هم کارکرد آن افزایش یابد و هم طول عمر چرخ نیز بالا برود.

تعمیر چرخ خیاطی

توپی چرخ خیاطی قفل کرده

در صورتیکه توپی چرخ خیاطی مشکل داشته باشد، هرگز توپی را برعکس نچرخانید چرا که ممکن است باعث ایجاد خرابی هرچه بیشتر دستگاه شما بشود. در این حالت به احتمال بسیار زیاد دستگاه شما گریپاژ کرده است و نیاز به سرویس توسط تعمیرگاه چرخ خیاطی تخصص چرخ خیاطی دارد.

تنظیم نخ چرخ خیاطی

تنظیم نخ چرخ خیاطی از مهمترین اقداماتی است که توسط اپراتور آن بایستی انجام بشود. تنظیم نخ نقش زیادی در ظاهر دوخت پارچه دارد. در خیلی از موارد برهم خوردن وضعیت نخ موجب از کارافتادگی دستگاه می شود.

در دوخت و دوز توسط چرخ خیاطی های گلدوزی و راسته دوزی، ترکیب دو نخ وجود دارد: نخ رویی و نخ زیرین

در صورتیکه نخ زیر پارچه مرتب نباشد، به این معناس است که مشکل از قسمت درجه تنظیم کشش نخ و بالای نخ است. در این حالت با یک برس نرم مابین واشرهای درجه نخ را تمیز کنید. ابتدا درجه را روی 0 قرار دهید، تمیز کاری را انجام بدهید و در نهایت روی عدد 4 قرار دهید.

در صورتیکه نخ روی پارچه مرتب نباشد، در این حالت بیشتر مشکل مربوط به ماکو دستگاه است. در این حالت احتمال اینکه دستگاه از تنظیم خارج شده است زیاد می باشد و نیاز به تعمیرکار دارد. در این حالت با فرض درست بودن دستگاه نخ ماکو را بوسیله پیچ کناری آن تنظیم کنید که کشش نخ تنظیم باشد و زیاد سفت نباشد و به سمت شل بودن باشد.

سرویس چرخ خیاطی در خانه

برای سرویس چرخ خیاطی در منزل ابتدا بایستی نسبت به ثبت در خواست خود اقدام نمایید. برای تعمیرگاه چرخ خیاطی قدیمی خود بایستی با شماره تماس بگیرید تا گارانتی نسبت به ارسال کارشناس متخصص تعمیر چرخ خیاطی اقدام بکند.

با توجه به گستردگی تیم گارانتی برای ارائه خدمات تعمیرگاه چرخ خیاطی، شما می توانید برای  تعمیرات چرخ خیاطی قدیمی در منزل ابتدا درخواست خود را در سامانه گارانتی ثبت بکنید تا در اسرع وقت نسبت به ارسال کارشناس اقدام نمایید.

تعمیر چرخ خیاطی قدیمی

دپارتمان آموزش گارانتی جهت آموزش تعمیر چرخ خیاطی قدیمی همواره در حال برگزاری دوره های مختلف تعمیرگاه چرخ خیاطی است. برای قدیمی مارشال شما بایستی با شماره های مندرج در سامانه گارانتی تماس بگیرید تا نسبت به تعیین وقت قبلی برای آموزش تعمیرات چرخ خیاطی قدیمی اقدامات لازم صورت بپذیرد.

همواره تعمیرگاه چرخ خیاطی دستی خانگی نسبت به دیگر لوازم خانگی مورد سوال شما کاربران عزیز بوده است. لذا برای اینکه بتوانید چرخ خیاطی خود را تعمیر بکنید لازم است ابتدا در سامانه گارانتی نسبت به ثبت درخواست خود اقدام بکنید و سپس با واحد مربوطه تماس بگیرید.

در صورتیکه می خواهید اطلاعات بیشتر در زمینه چرخ خیاطی و تعمیرگاه چرخ خیاطی داشته باشید کلیک کنید.

تعمیر چرخ خیاطی ژانومه 802 ساده نیست و برای اینکه بتوانید چرخ خیاطی ژانومه خود را تعمیر بکنید نیاز است که نسبت به ثبت درخواست خود در سامانه گارانتی اقدام بکنید.با توجه به گستردگی خدمات گارانتی برای تعمیر چرخ خیاطی شما بایستی نسبت به ثبت درخواست خود اقدام بکنید و بعد از آن کارشناسان ما با شما تماس میگیرند.تعمیرگاه چرخ خیاطی سینگر قدیمی بصورت در محل صورت میگیرد.تعمیر مدلهای مختلف چرخ خیاطی ذیل در گارانتی صورت می گیرد

تعمیر چرخ خیاطی

تعمیر چرخ خیاطی ژانومه شامل مدلهای ذیل:

 1. تعمیر چرخ خیاطی ژانومه 802
 2. ژانومه 802A
 3. ژانومه 399A
 4.  ژانومه 393A
 5. تعمیرات چرخ خیاطی ژانومه 802A

تعمیر چرخ خیاطی کاچیران شامل مدلهای ذیل :

 1.  کاچیران مدل رز 210
 2. تعمیر چرخ خیاطی کاچیران مدل یاسمین 592+
 3. کاچیران مدل نیولایف 1129
 4. کاچیران مدل نیولایف 1149
 5. کاچیران مدل یاسمین 502

تعمیر چرخ خیاطی جک شامل مدلهای ذیل :

 1.  جک راسته دوز مدل A4
 2. جک راسته دوز مدل F4
 3. جک سر دوز مدل  JK798D
 4. تعمیر چرخ خیاطی جک میاندوز و نوار دوز مدل JK8569AZDI
 5. جک میاندوز موتور سرخود JK8569ADI

تعمیر چرخ خیاطی مارشال شامل مدلهای ذیل :

 1. تعمیر چرخ خیاطی مارشال مدل 840
 2.  مارشال مدل 3050mo
 3.  مارشال مدل 304A
 4.  چرخ گلدوزی مارشال مدل 815P
 5. تعمیرات چرخ گلدوزی مارشال مدل 820S

تعمیر چرخ خیاطی برادر(brother) شامل مدلهای ذیل :

 1. مکانیکی برادر مدل GS3700
 2. برادر مدل INNOV-IS55P
 3. مکانیکی برادر مدل XT37
 4. مکانیکی برادر مدل JA1400
 5. مکانیکی برادر مدل XT27
 6. مکانیکی برادر مدل JV 1400
 7. چرخ خیاطی الکترونکی برادر مدل IS35P
 8. چرخ گلدوزی کامپیوتری برادر مدل INNOV-is-NV2600
 9. برادر مدل L14
 10. برادر مدل JS1410
 11. الکترونیکی برادر مدل INNOV-IS15P
 12. چرخ خیاطی کامپیوتری برادر مدل INNOV-IS955
 13.  الکترونیکی برادر مدل FS155
 14.  برادر مدل AS1423S

تعمیرات چرخ خیاطی ژوکی شامل مدل های ذیل:

 راسته دوز زیگزال ژوکی مدل LZ-2290-ASR-8
آستین دوز کامپیوتری کله خشک ژوکی DP-2100
راسته دوز کمپلت درشت موتور سر خود ژوکی 6390
راسته دوز کامپیوتری ژوکی DDL-9000BSH
سر دوز خانگی 3 نخ و 4 نخ ژکی MO-51E
چرخ خیاطی ژوکی مادگی فول اتومات MEB-3200
راسته دوز تک سوزنه ژوکی DDL-8700
الیک دو پل اتوماتیک ژوکی مدل MOL-254
سر دوز دینام سرخود ژوکی مدل MO-6700
الیک و دکمه دوز اتوماتیک ژوکی مدل LK-1900BBS
ژوکی مادگی فول اتومایتک مدل LBH-1790
ژوکی خانگی مدل HZL-12Z
راسته دوز کامپیوتری ژوکی مدل DDL-900A
راسته دوز دوسوزن دوماکو اتوماتیک ژوکی مدل 3588A
ژوکی مادگی چشمی فول اتوماتیک مدل MEB-3200
چرخ خیاطی راسته دوز اتوماتیک ژوکی DLU-5494N
پل دوز تک سوزن اتوماتیک ژوکی AB-1351
جیب دوز کامپیوتری ژوکی AP-876
نمادوز کامپیوتری ژوکی AMS-221EN
مادگی زن ژوکی LBH-870

تعمیر چرخ خیاطی برلیانت شامل مدل های ذیل:

چرخ خیاطی برلیانت مدل BSM-6100

چرخ خیاطی برلیانت مدل BSM-6200

چرخ خیاطی برلیانت مدل BSM-6300

تعمیر چرخ خیاطی شامل چه مواردی می‌شود؟

انواع برندهای چرخ خیاطی

ثبت سفارش برای تعمیر چرخ خیاطی

خیلی قدیم‌ترها، تقریبا در هر خانه‌ای یک چرخ خیاطی پیدا می‌شد و به کمک آن به صورت جزئی کارهای تعمیرات لباس و دوخت لباس انجام می‌شد. اما این روزها، بیشتر چرخ خیاطی را در دست زنان و مردانی می‌بینیم که به کار دوخت ودوز مشغول‌اند و این دستگاه‌ها کمک خیلی زیادی در صنعت لباس داشته اند. مثل هر دستگاه دیگر‌ی، برندهای متفاوتی برای چرخ خیاطی وجود دارد و مسلما همه آنها بعد از مدتی کار کردن، به تعمیر نیاز پیدا میکنند؛ کاری که می‌توانید به کمک متخصصان دایرکتینو انجامش دهید و آنچه خواهید خواند

تعمیر چرخ خیاطی شامل چه مواردی می‌شود؟

مشکلات چرخ خیاطی موارد مختلفی را شامل می‌شود و ، ابتدا باید عیب یابی چرخ خیاطی انجام شود که به کمک راهنمایی هایی خواهد بود که خود فرد به تعمیرکار ارائه می‌دهد. مواردی که معمولا به عنوان مشکلات چرخ خیاطی می توان اشاره کرد، شامل موارد زیر است:

 • چرخ خیاطی، دوخت مناسبی ندارد
 • صدای چرخ خیاطی بلندتر از حد معمول است
 • نخ ماسوره چرخ خیاطی به میزان زیادی پاره می‌شود
 • چرخ خیاطی اصلا کار نمیکند

تمام این موارد باید از نزدیک بررسی شده تا مشکل دقیق چرخ خیاطی مشخص شود

انواع برندهای چرخ خیاطی

متناسب با کاری که می‌خواهید انجام دهید، چرخ خیاطی‌های متفاوت با برندهای مختلفی خواهید یافت، یعنی می‌توانید چرخ خیاطی قدیمی، چرخ خیاطی ارزان، چرخ خیاطی معمولی تا انواع برندهای مختلف ایرانی و خارجی را در بازار پیدا کنید. اما از اصلی ترین برندهای مربوط به چرخ خیاطی، موارد زیر هستند که می‌توانید با توجه به هزینه‌ای که می‌خواهید صرف کنید، یکی از آنها را انتخاب کنید.

تعمیرات چرخ خیاطی با دایرکتینو

دایرکتینو در بخش لوازم خانگی، سرویس‌های گوناگونی را ارائه میدهد که یکی از آن ها تعمیرات چرخ خیاطی است. تمام متخصصانی که در این حوزه با دایرکتینو فعالیت دارند دارای مدرک معتبر در این زمینه داشته و مورد تایید می باشند.

ثبت سفارش برای تعمیر چرخ خیاطی در دایرکتینو

برای ثبت سفارس در زمینه تعمیرگاه چرخ خیاطی، کافی است از طریق همین صفحه با شماره تلفن درج شده تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید

منبع ویکی پدیا

سوالات متداول

هزینه تعمیرات چرخ خیاطی چقدر است؟

هزینه تعمیر چرخ خیاطی به میزان خرابی و قطعات موردنیاز جهت تعویض آن دارد و بسته به تشخیص و نظر کارشناس تعمیرات مشخص می شود. پس از اینکه کارشناس تعمیرات به محل شما اعزام می شود یا شخص تعمیرکار چرخ خیاطی را دید ، با یک بررسی تشخیص می دهد که به چه قطعاتی نیاز دارد.

مشکلات متداول در چرخ خیاطی ها چیست ؟

جمع شدن نخ در چرخ خیاطی ، گیرپاژ کردن ، قفل شدن توپی چرخ خیاطی ، شکستن سوزن خیاطی ، سفت شدن ، ایجاد صدا ،ریز دوختن ، بالا نیامدن نخ از ماسوره ، پاره کردن نخ

تعمیرات چرخ خیاطی شامل چه مواردی می‌شود؟

چرخ خیاطی، دوخت مناسبی ندارد ، صدای چرخ خیاطی بلندتر از حد معمول است ، نخ ماسوره چرخ خیاطی به میزان زیادی پاره می‌شود ، چرخ خیاطی اصلا کار نمیکند

امتیاز به مطلب

امتیاز

امتیاز کامل

5

امتیاز کاربر: 4.49 ( 7 نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با کارشناس