خدمات خودرو

صافکاری بدون رنگ

صافکاری بدون رنگ ، صافکاری pdr ، صافکاری بیرنگ امروزه یکی از مهم ترین و موفق ترین حرفه ها در زمینه خدمات خودرو محسوب میشود که با گسترش تعداد ماشین ها در سراسر کشورها و جاده ها بسیار نیاز به صافکاری بدون رنگ است. با توجه به قیمت روزافزون اتومبیل و روی آوردن مردم به خرید اتومبیل های دسته دوم، صافکاری بدون رنگ بدنه خودرو از اهمیت زیادی برخوردار است. توجه به این نکته که هر لکه، فرو رفتگی، برآمدگی یا رنگ ریختگی بدنه خودرو می تواند قیمت آن را تا حد زیادی کاهش دهد، صاحبان خودرو را بر آن داشته است برای جلوگیری از افت شدید قیمت اتومبیل خود، ماشین های تصادفی خود را به یک صافکاری بدون رنگ بسپارند تا با انجام یک صافکاری نقاشی بی نقص، بدنه خودرو مانند روز اول نمایش داده شود و اتومبیل با کاهش قیمت شدیدی مواجه نگردد.

صافکاری بدون رنگ به چه صورت است ؟

در زمینه صافکاری بدون رنگ ، صافکار به کسی گفته میشود که بتواند خراش، فرورفتگی و رنگ ریختگی بدنه خودرو را بطوری تعمیر کند که کاملا حرفه ای باشد و شکل یا ظاهر ماشین تغیری پیدا نکد. یک صافکار کسی است که با استفاده از تجربه و مهارت خود، متدهای جدید صافکاری بدون رنگ و بهره گیری از علم روز دنیا به وسیله دستگاه های نوین صافکاری اقدام به صافکاری نماید. یکی از مهمترین هنرهای صافکار، انجام صافکاری بدون رنگ می‌باشد که با استفاده از این نوع صافکاری جلوی افت شدید قیمت اتومبیل را خواهد گرفت. یک صافکار حرفه‌ای مانع از ایجاد لکه و آثار ناشی از صافکاری مانند موج در بدنه خودرو می‌گردد.

صافکاری نقاشی حرفه ای

شاسی یکی از مهم ترین اجزای خودرو است که باتوجه به مقدار ضربه وارد شده باید تعمیر شود. رفع آسیب های وارده به شاسی خودرو جنبه دیگری از صافکاری است که انجام آن بر روی اتومبیل باعث افت شدید قیمت اتومبیل می گردد یکی از عمده ترین دلایل آن کاهش ایمنی اینگونه خودروها و افزایش استهلاک آنان می‌باشد. در شاسی کشی اتومبیل به دلیل حساسیت بالای اسکلت خودرو و برعهده داشتن وظیفه حفاظت از بدنه خودرو و سرنشینان لازم است که از صافکاران حرفه ای استفاده شود که شاسی کشی را در بهترین حالت ممکن انجام دهند تا ایمنی اتومبیل را تا حد زیادی برگردانند. به طور کل هرچه صافکاری که انتخاب می‌کنید حرفه‌ای‌تر باشد به همان میزان ضرر مالی وارده به شما در اثر تصادفات کمتر خواهد شد.

اگر بخواهیم به صورت ریشه ای تاریخچه صافکاری بدون رنگ را بررسی کنیم باید به زمان مصریان باستان برگردیم. در آن زمان با تکنیک های مخصوص طروف طلا و نقره رو به راحتی تعمیر میکردند بدون اینکه اثر از تعمیر شدن بر روی آن باقی بماند. در صافکاری بدون رنگ هم از همین تکنیک های قدیمی استفاده می شود. در این تکنیک باستانی ابتدا محل وارد شدن ضربه را پیدا میکنند سپس با کمی حرارت مولکول های فلزی را به جنبش بیشتر وادار میکنند. با استفاده از ابزار مخصوص که عمدتا دارای انحنا بوده دقیقا نیرویی به اندازه نیروی اولیه که باعث آسیب دیدگی شده وارد می کنند! البته این نیرو بر خلاف جهت نیروی اولیه می باشد که همین خلاف جهت باعث می شود به حالت اولیه خود باز گردد.

صافکاران حرفه ای بدون رنگ امروزه از همین تکنیک ساده برای صافکاری بدون رنگ استفاده می کنند. اما اولین کسی که از این تکنیک برای صافکاری استفاده کرد یکی از کارمندان کمپانی بنز بود که در نمایشگاه های بنز مشغول کار بود. او هر روز مشاهده میکرد که بعد از بازدید عمومی تو رفتگی های کوچک بر روی بدنه خودرو ها به وجود آمده و او مجبور با با استفاده از بتونه و تکنیک های نقاشی این تو رفتگی ها رو بر طرف کند. یک روز با استفاده از دسته چوبی چکش تصمیم با صاف کردن تو رفتگی ها گرفت. نتیجه برای خودش هم باورکردنی نبود با نیرو بسیار کم که توسط دسته چوبی چکش وارد کرد تقریبا تمام تو رفتگی ها بر طرف شد. بعد از آن در این مورد تحقیق کرد و توانست صافکاری بدون رنگ امروز یرا ابداع کند. اسکار فلایگ بعد از ابداع این روش پیشرفت قابل توجهی در شرکت مرسدس داشت تا جایی که یکی از مدیران ارشد شرکت مرسدس بنز شد و به او لقب “صافکاری طلایی” داده شد.

بهترین را به دو روش می توان انجام داد، صافکاری ایرانیان از اولین تعمیرگاه ها در تهران بوده که صافکاری بدون رنگ را انجام می داد و با تجربه بسیار زیاد در این زمینه و با استفاده از پرسنل مجرب و متخصص این کار را به خوبی انجام داده و کیفیت را سر لوحه کار خود قرار داده است تا شما مشتریان عزیز با رضایت کامل از این مجموعه بهره مند شوید. کلینیک خودرو اتو محمد بهترین در ایران می باشد.

نوشته های مشابه

این مجموعه بهترین صافکاری بدون رنگ  و شاسی کشی با لیزر که از روش های روز دنیا بهره می برد.
همچنین کلینیک خودرو اتو رنگ محمد برای اولین بار در ایران با تجهیزات و متخصصین مجرب کلینیک خودرو کاملا آثار  تگرگ زدگی ماشین را رفع می نمایند. برای اطلاعات بیشتر به صفحه ترمیم تگرگ خوردگی مراجعه نمایید

این صافکاری مجهز به تجهیزاتی از جمله:

* دستگاه شاسی کشی برقی و اتومات
* دستگاه نقطه جوش دیجیتال
* جک چهار ستون با جک چرخ آزاد کن و صفحه لغزان

در این مجموعه انواع خدمات خودریی برای ماشین های وارداتی شامل تعمیرات، نقاشی، تامین قطعات رنگ فابریک، پولیش نانو سرامیک و رنگ کوره ای انجام می شود.

صافکاری بدون رنگ چه مزایایی دارد؟

از آنجایی که نداشتن رنگ باعث میشود که مقداری از قیمت خودرو حفظ شود بعد از تصادفات اسرار بر این است که صافکار ماشین را بدون رنگ در بیاورد، بدون رنگ درآوردن بدنه ماشین دارای حسن ها و معایبی است، حسن آن این است که این نوع صاف کاری هزینه پایین تری دارد و بدنه رنگ کار خانه خود را حفظ می کند بدیش هم این است که بسته به تصادف و نقطه مورد نظر ممکن است این کار صورت نگیرد.

معایب و مزایای صافکاری با رنگ

صافکاری با رنگ از صافکاری بدون رنگ دقیق تر است و صاف کار با خیالت راحت کار خود را انجام می دهد و نیازی به ظریف کاری های صافکاری بدون رنگ نیست، همچنین در این نوع ممکن است که مقداری موج روی بدنه ماشین بماند و خب نتیجه مطلوبی نداشته باشد، اما در صافکاری با رنگ چون پایه و اساسی تر است بدنه ماشین کامل تر ترمیم می شود، البته هر دو نیاز به مهارت صاف کار دارند، از معایب صافکاری با رنگ هم می توان به قیمت تمام شده بالا مدت زمان طولانی تر و افت قیمت خودرو در بازار فروش اشاره کرد.

تفاوت انواع صافکاری

همانطور که از نام این دو دسته پیداست تفاوت آن ها در رنگ شدن بدنه خودرو بعد از انجام فرآیند صاف کاری می باشد. این کار زمان انجام می شود که آسیب وارد شده بر خودرو شدت زیادی داشته باشد و یا در هنگام تصادف رنگ بدنه از بین رفته باشد. یا حتی نیاز به تعویض قطعات بدنه خودرو باشد. در این صورت صافکار بعد از فرآیند صافکاری، خودرو را به یک نقاش می دهد تا با نقاشی فرایند صافکاری را به اتمام برساند. صافکاری بدون رنگ یا همان صافکاری pdr برای زمانی می باشد که بدنه خودرو دچار ریزش رنگ نشده باشد و یا در آسیب دیدگی به طوری نباشد که در هنگام بدنه خودرو آسیب ببیند.

هزینه صافکاری بدون رنگ

هزینه صافکاری بدون رنگ متناسب با شدت و نوع آسیب متفاوت می باشد. فرض کنید شما یک خودرو لوکس از کمپانی های مطرح خودرو سازی دنیا داشته باشید و برای شما تصادفی رخ دهد. قطعا برای شما مهم است که خودرو شما در اسرع وقت و بهترین کیفیت تعمیر شود. یکی از شاخه های صافکاری می باشد که نمیتوان برای آن مقیاس و متر معینی در قیمت گذاری مشخص کرد. قطعا قیمت اعلام شده توسط یک با تجربه و ماهر با قیمت یک صافکار معمولی که تخصصی در صافکاری بدون رنگ خودرو ندارد متفاوت است. البته هزینه به تعمیرگاهی که شما برای تعمیر خودرو خود به آن مراجعه می کنید هم بستگی دارد. البته این تفاوت قیمت فقط به مکان تعمیرگاه بستگی ندارد؛ ابزار و تجهیزات تعمیرگاه های حرفه ای صافکاری خودرو به قدری پیشرفته است که خیال شما را از بابت کیفیت خدمات راحت می کند.

کیفیت

کیفیت خدمات عالی

کیفیت خدمات

5

امتیاز کاربر: 5 ( 2 نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن

تماس با کارشناس