مقالات

رنگ آمیزی رینگ خودرو

رنگ آمیزی رینگ خودرو

رنگ آمیزی رینگ خودروهای لوکس

رینگ اتومبیل ما تاثیرزیادی در ظاهر خودروی ما دارد رینگ اتومبیل ها رابا استفاده از کاور‌های رنگی میتوان تغییرداد.همانطور که می‌دانید رینگ اتومبیل‌ها یکی از قطعاتی است که همیشه در معرض خط و خراش می‌باشد و بنا به شرایط محیطی و طول عمر رینگ، عمر مفید متغیری دارند که پس از مدتی جذابیت خود را از دست می دهند؛ از همین رو کاور‌های مخصوصی می‌توانند از آن‌ها در برابر اینگونه ضربات متعدد جلوگیری و نگهداری کنند.

در صورتی که رینگ خودرودچار کدری، رنگ پریدگی یا خط و خش شود، مسلما تاثیرات منفی بر روی قیمت اتومبیلمان خواهد داشت پس باید با نحوه کار رینگ اتومبیل اشنا شد و دانست که به چه صورتی میتوان از رینگ ها مواظبت کرد و مانع خط وخش روی آنها شد.

عناصرزیادی وجوددارد که به بدنه اتومبیل ماآسیب میزند از جمله این عناصر می‌توانیم به گرمای نور آفتاب، شوینده‌های نامناسب، نوشیدنی و مواد اسیدی مثل قهوه نام برد. این گونه عناصر باعث تخریب شیمیایی رنگ بدنه خودرو می‌شوند و باعث ایجاد لکه، ماتی و کدری و حتی رنگ ‌‌پریدگی در پوسته بدنه اتومبیل شما می‌شوند وخسارات زیادی را وارد میکنند. از طرفی هم آسیب‌های فیزیکی مانند خط و خش ‌ها که بیش از هر عنصر دیگری باعث کاهش ارزش اتومبیل ما می‌شوند.

رینگ فولادی یا رینگ آلومینیومی؟ کدام بهتر است؟

بدون شک رینگ های آلومینیومی و آلیاژی ظاهر زیباتری دارند ؛ اما آنچه که در جاده های یخی و برفی اهمیت زیادی دارد استحکام و قدرت مقاومت رینگ در برابر ضربه ها و حوادث احتمالی است. اما در شرایط های سخت کدام یک از این رینگ ها از مقاومت بالاتری برخوردارهستند و میتوانند دوام بیاورند؟

رینگ خودرو باید مقاوم باشد واستحکام بیشتری داشته باشد که در چاله ها و دست اندازهای جاده خم یا شکسته نشود رینگ‌های فولادی با ظاهر نه‌چندان چشم‌نواز و مقاومت کمتر، فشار را جذب می‌کنند. این ویژگی باعث می‌شود تا این رینگ‌ها، در برابر فشار بیش از حد خمیدگی پیدا کنند، اما شکستی اتفاق نمی‌افتد، علاوه بر این در صورت خم شدن جزئی، می‌توان آن‌ها را تعمیر کرد.

اما در صورت شکستن رینگ آلومینیومی باید یک نمومه جدیدی را خریداری کرد زیرا تعمیر نمیشود.

امروزه در بازار خودرو رینگ های آلومینیومی کارایی بیشتر و طرفداران بیشتری پیداکرده اندوبه کار بردن رینگ های اسپرت و غیرفولادی به خصوص در خودروهای جدید رو به افزایش است.

چون مزایایی از قبیل: زیبایی، سبکی، افزایش قابلیت فرمان پذیری و… همواره توجه مصرف کنندگان را به خود جلب کرده است.

انتخاب رنگ رینگ خودرو

رنگ آمیزی خودرو ، یکی از مراحل ساخت خودرو است که ممکن است بر عهده نیروی انسانی نباشد چون امروزه در اکثر کارخانه های خودروسازی، ربات ها هستند که خودروها را رنگ می کنندخودروها در کارخانه با استفاده از ربات، رنگ آمیزی و در عرض چند ساعت خشک می شوند. رنگ ها پس از تولید، روی سطوح مختلف تست می شوند تا واکنش آن ها بررسی شود. بعد از تست، بررسی و تأیید رنگ ها در آزمایشگاه، گالن های رنگ به کارخانه تحویل داده می شود.

انتخاب این رنگها بعضا به سلیقه مشتری وبعضا به دست خود کارخانه میباشد اما میتوان خودرو را سفارشی سازی کرد و اتومبیلی منحصربه فرد وزیبا  داشت.

نحوه رنگ کردن رینگ خودرو

شاید فکر میکنید که رینگ های قدیمی را باید تعویض کنید . ولی شما به راحتی می توانید رینگ های آسیب دیده و قدیمی رابه رنگ  دلنشین و دلخواه خود دربیاورید .

مرحله ۱ آماده کردن رینگ برای رنگ آمیزی :

با استفاده از سنباده زبر (درجه ۱۰۰) شروع به سنباده زدن رینگ کنید .

برای پاکسازی بهتر می توانید از شوینده ها استفاده کنید؛ آن ها را شسته و اجازه دهید تا خشک شوند .

با استفاده از تینر، روغن و کثیفی باقی مانده بر روی رینگ ها را پاک کنید.

مرحله 2 پوشاندن اطراف رینگ :

قسمت های لبه تایر را با استفاده از چسب نقاشی بپوشانید.

برای پوشاندن قسمت آج دار تایر می توانید از روزنامه استفاده کنید.

مرحله 3 بتونه کاری :

با استفاده از بتونه مناسب قسمت های داخل و بیرون رینگ را بتونه کاری کنید.

این کار را به آرامی انجام داده و حداقل دو لایه بتونه کاری کنید و به مدت ۱۰ دقیقه صبر کنید تا خشک شود.

مرحله 4 رنگ پس زمینه رینگ :

در این آموزش رنگ پس زمینه سیاه و رنگ سطح نقره ای است.

رنگ لعاب دار سیاه برای داخل رینگ و پره استفاده می شود.

مرحله 5  رنگ لنت ترمز :   

برای متعادل شدن ظاهر رینگ می توانید از یک رنگ روشن برای کاسه دیسک ترمز استفاده کنید.

مرحله 6 ایجاد مرز بین دو رنگ :

این قسمت مهم ترین بخش در رنگ آمیزی رینگ با دو رنگ است.

تمامی قسمت هایی که می خواهید سیاه بماند را بپوشانید.

دقت کنید که پوشش ها درست قرار بگیرند تا یک مرز بین دو رنگ ایجاد شود.

مقداری بتونه بزنید تا رنگ سیاه باقی مانده از مرحله قبل پخش نشود.

مرحله 7 روکش سطح رینگ :

حال زمان اعمال روکش نقره ای رنگ بر روی سطح رینگ است.

با استفاده رنگ نقره ای مورد نظر، رینگ را دو لایه رنگ بزنید و قبل از اعمال لایه دوم زمانی را به خشک شدن لایه اول اختصاص دهید.

زمانی که رنگ نقره ای خشک شد، پوشش داخلی پره ها را بردارید.

مرحله 8

بعد از رنگ آمیزی لایه اول مدت زمان بیشتری برای خشک شدن قبل از رنگ آمیزی لایه دوم اختصاص دهید تا از چروک شدن جلوگیری شود.

هنگامی که پوشش برداشته شود، نتیجه شگفت آور است. تضاد میان رنگ سیاه چرخ و نقره ای رینگ به زیبایی نمایان می شود.

توجه کنید که انجام این کار در هوای بارانی و یا با رطوبت بالا باعث پوسته پوسته شدن روکش می شود.

 

اسپری رنگ رینگ خودرو (رنگ پلاستیک)

اسپری های مخصوصی برای رنگ رینگ خودروها وجوددارند که بیشترین کاربرد این اسپری ها برای رنگ کردن رینگ های خودرو می باشد هرچند که می توان از این اسپری رنگ پلاستیک برای دیگر سطوح خودرو مانند بدنه، داخل موتور و یا حتی سطوح فلزی و چوبی نیز استفاده کرد.

اسپری های رنگ پلاستیک با توجه به اینکه رنگ مات دارند جلوه ای خاص به خودرو شما می دهند.این اسپری ها در اثر کارواش از بین نمی روند و برای پاک کردن آن تنها کافیست تا از یک جسم نوک تیز استفاده کنید و لبه های آن را تیکه تیکه بلند کنید.

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط تهران، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۴۴۵۱۲۹۰۹-۰۲۱

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تهران پلاس

تلفن: ۴۴۵۱۲۹۰۹-۰۲۱

موبایل: ۰۹۱۲۵۷۲۱۳۴۱

اینستاگرام: tehranpluscar@

کانال آپارات تهران پلاس

کانال یوتوب تهران پلاس

—————————————————————————–

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *